Pamukkale ve cappadocia ikisi bir arada olan bir gezi katılmak çok hoştu. Btı Anadolu bulunan en popüler tarih ve ören yerleri gezme fırsatı bulmuştum. Gerçi Pamukkale bir
antik kent olsa da burası aynı zamanda termal suyu olan bir termal şehir. Denizli ilinde bulunan tüm otellerde termal su hizmeti verilmektedir. YAni bir nevi sağlık ve
güzellik merkezi olan Denizli'de bulunan termal otel geldik. Otel çok büyük 5 yıldızlı otel. Otel o kadar büyük 500 yakın odaı vardı. Hatta olimpik havuz aratmıyaca olan bir
havuz. Çok çeşitli sıcaklıkta olan havuzlar. Tuzlu ve kireçli özel havuz vardı. Hatta burada Turkish hamam ve 20 kişi aynı anda kullandığı Jakuzi havuz vardı. Akşam
yarın için hazırlık yaptık ve gerekli malzemeleri aldık ve gerçekten yoğun bir pamukkale tour proğramı vardı. Sabah saat 08:00 da kalktık ve güzel bir kahvaltı sonrası
bizim için gelmiş olan private Mercedes araç ile Pamukkale açık hava müzesine kadar aralıksız bir yolculuk yaptık, Yol sırasında çok güzel pamuk tarlaarı arasından geçen bir
yoldan Pamukkale müzesine vardık. Burada bizi bekleyen Tur rehberimiz Ender Bey karşıladı. Ender bey kısa bir tanışma sonra bize pamukkale müzesinin olduğu bir harita verdi.
Birlikte pamukkale müzesine bilet alarak girdik. Pamukkale beyaz bir cennet benzemektedir. Nereye baksanız bir beyaz ve pamuk gibi yumuşak bir yer.

Zaman keybetmeden Pamukkale den Newsehir iline doğru yolaldım. Zaten Cappadocia ise bir doğa harika ve muhteşem bir yer. Ancak burası vardığımızda başka bir gezegen olduk
denir. Zaten burada hemen Ihlara Valley çok yakın bir yerde cave otelde kaldık. Kendine has tasarım olan butik otelde kaldık. Zaten cappadocia hakkında çok sayıda belgesel
gezi proğramları seyretmiştim. Zaten kaldığımız otelin balkonnuna çıktık ve buradan sabah güneş doğarken bol bol resim çekti, Tüm resimleri sosyal medyada paylaştım.
Zaten buradan , sadece sabah güneş doğarken Cappadocia balon uçuşları yapılmaktadır. Hatta gerekli hava koşulları rüzgar çok sayıda etken olduğu ancak cappadocia balon
uçuşları yapılmaktadır. Hatta öyleki yerden çok yüksekte dolaşan olduğu gibi çok alçaktan da dolaşaktadır. Yaznlı tur rehberim Ender bey anlattı bir kişi 100 euro .
Cappadocia balon tour oldukca pahalı. Ama cappadocia balon sonrası şampanya ile kutlama ve aynı zamanda ise balon uçuş setifikası yapılnaktadır. Sabah erkenden kalktım
güzel bir kahvaltı sonrası daily cappadocia için tüm hazırlıkları yaptık, nedeni ise gün içerisinde 7 km aşkın güneş altında bir yürüş yapılmaktadır. Ayrıca cappadcia da
dünyanın en büyük yeraltı şehirleri olan Demirkazık ve derinkuyu bulunmaktadır.